Четвъртокласниците от Пловдивска област са постигнали среден успех  4,86  на

...
Четвъртокласниците от Пловдивска област са постигнали среден успех  4,86  на
Коментари Харесай

16 четвъртокласници с по 100 точки и на двата изпита в Пловд...

Четвъртокласниците от Пловдивска област са постигнали междинен успех  4,86  на националното външно оценяване по български език и литература. Той е малко по-висок от триумф по математика - 4,75. Средният триумф по двата предмета на Пловдивска област е 4,80. 

В точки резултатът е 70,51 т. по БЕЛ - малко по-нисък от междинния за страната 70,9 точки.  Постижението е по-ниско и от миналогодишното - 72,2 точки. 

По математика междинният резултат на четвъртокласниците от региона е  68,84  при междинен за страната 69,7 т. По този предмет показаното е покрай миналогодишния резултат - 69,86 точки.

Отличниците по български език и литература са 2212 - по-малко от миналогодишните 2415. Но шестиците по математика са повече - 2188, предишното лято са били  1970.

Учениците, получили отлична оценка и по двата предмета, са 1621. Това е със 17 повече от предходната година 

Максимален резултат от 100 точки по български език и литература са постигнали 36 възпитаници, по математика – 356. А 16 четвъртокласници имат оптимален резултат от 100 т. и по двата образователни предмета.

Всеки възпитаник може да види резултата си по БЕЛ и по математика – в точки и оценки, в електронна платформа с достъп посредством предоставения входящ номер. Резултатите са дефинитивни.

В националните външни оценения на 3 и 4 юни в Пловдивска област участваха 5549 деца от 150 учебни заведения в Пловдивска област. Проверката и оценяването на писмените работи се извърши електронно и централизирано по  критерии, направени от национална комисия. 

 

 

 
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР